Home » Archive by category 'Aktualności'

Prace Konserwacyjne

W związku z zaplanowanymi pracami konserwacyjnymi w wtorek 28-09-2021 w godzinach od 9:00 do 11:00 może nastąpić przerwa w dostawach wody na ulicy Powstańców od nr 39 do 82.

Za utrudnienia przepraszamy.

Bardzo ważna informacja…

Prace konserwacyjne

Zarząd Spółki Wodociągowej

w Turzy Śląskiej.                 

                                     Członkowie Spółki Wodociągowej w Turzy Śląskiej!

 

Na stronie Spółki jak i w innych formach, przedstawimy w najbliższym czasie  dokumenty, przedstawiające chronologicznie  działania, podejmowane  przez podmioty różnego szczebla względem Spółki, mające na celu jej likwidację i przekazanie majątku „wodzisławskim wodociągom”. Jak wiecie, Zarządy Spółki od 1991 roku  przeciwstawiają się tym bezprawnym działaniom, czego dowodem są orzeczenia Sądu Administracyjnego, Samorządowego Kolegium Odwoławczego a ostatnio Sądu Okręgowego w Katowicach, który powołał biegłego do dokonania wyceny odebranego bezprawnie Spółce majątku, z terminem wykonania na 20 października 2021 roku.

Dziwnym trafem, w ostatnim okresie, Wójt Gminy, PWiK w Wodzisławiu Śląskim, oraz grupa mieszkańców,     w tym członków Spółki, dążą wszelkimi siłami do likwidacji Spółki i przekazania jej majątku „pewuikowi” i to bez odszkodowania a co kuriozalne, do przejęcia i „zagospodarowania” możliwego do otrzymania  przez Spółkę odszkodowania. Przpominamy, majątek Spółki w całości wypracowany został przez Was i Waszych Ojców i Starzyków, bez pomocy Państwa i Gminy.

W związku z tym, prosimy o analizę przedstawianych materiałów, oraz przekazanie nam  swoich uwag, uwag mogących zadecydować o przyszłości Spółki. Prosimy też o uczestnictwo w Walnych Zgromadzeniach Członków Spółki. Wiemy, że część z Was odpowiada „a po co tam byda chodził, woda leci, awarie się wszędzie zdarzają…”  Tylko, jak się okazuje, nie wszystko to wystarcza a brak Waszej obecnosci jest wykorzystywany przez przeciwników Spółki..

 

Uwagi, nie tylko dotyczące powyższych problemów, prosimy kierować na adres  bok@wodociagi.turza.pl, drogą pocztową, telefonicznie, lub bezpośrednio w siedzibie Spółki w Turzy Śląskiej przy ul. Powstańców 40.

 

Dziękujemy.

Turza Śląska 02,09.2021 r       Zarząd Spółki.

 

Oferta Pracy

Monter – konserwator sieci wodociągowych.

Spółka Wodociągowa w Turzy Śląskiej poszukuje osób chętnych do wykonywania zadań konserwatora i montera na sieci wodociągowej Spółki w Turzy Śląskiej.

 

Podstawowe warunki to:

- dobre wyniki badań sanitarnych ( posiadanie książeczki „sanepidu”).

- znajomość zagadnień związanych z pracą konserwatora sieci wody pitnej.

 

Mile widziane, by była to osoba znająca teren.

Szczegóły do omówienia na miejscu, w Zarządzie Spółki.

Dni dyżurów, telefony, e-mail  podane  są w nagłówku.

 

 

                                                                   Zarząd Spółki.